ТЕКСТОВИ И АНАЛИЗИ

БИБЛИЈАТА ОД МОЈ АГОЛ: ПОДАРОК ОД ВОНЗЕМЈАНИТЕ…. (дел од книгата која ја пишувам подолго реме) ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

БИБЛИЈАТА ОД МОЈ АГОЛ: ПОДАРОК ОД ВОНЗЕМЈАНИТЕ…. (дел од книгата која ја пишувам подолго реме) ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Раѓањето ме дочека со лузни и болки, се прашував да не го згрешив, туѓите гревови ги земав на грб. Во потрагата по љубов пред мене

повеќе »»

Како западните земји одработуваат за Путин? Турција доби „страшна закана“, по Германија, Холандоија и Норвешка, Франција нема да и продава оружје….. останува да купуваат од Русија…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Како западните земји одработуваат за Путин? Турција доби „страшна закана“, по Германија, Холандоија и Норвешка, Франција нема да и продава оружје….. останува да купуваат од Русија…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Се насмејав кога ја видов информацијата дека Франција, по Германија, Холандија и Норвешка донесе

повеќе »»

САд повлекува 1.000 војници од Сирија! Трамп: „Американсаките војници не треба ја чуваат безбедноста на границата помеѓу Сирија и Турција, треба да заминат од таму….. ХОРОСКОПП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

САд повлекува 1.000 војници од Сирија! Трамп: „Американсаките војници не треба ја чуваат безбедноста на границата помеѓу Сирија и Турција, треба да заминат од таму….. ХОРОСКОПП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Претседателот на САД Доналд Трамп изјави: Американските војници не треба да ја чуваат безбедноста на

повеќе »»

Трамп: „Блогодарам Кина“ САД ја изгуби трговската војна со Кина! Блискиот Исток го превзема Русија.. Турција наскоро излегува од НАТО…… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Трамп: „Блогодарам Кина“ САД ја изгуби трговската војна со Кина! Блискиот Исток го превзема Русија.. Турција наскоро излегува од НАТО…… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички САД ги призна поразот во трговската војна со Кина. Претседателот на САД Доналд Трамп склучи договор со Кина за откуп

повеќе »»

Трамп јавно призна: „ Извршивме инвазија врз Ирак под лажно обвинениение… Војните на Блискиот Исток прескапо не чинат“.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Трамп јавно призна: „ Извршивме инвазија врз Ирак под лажно обвинениение… Војните на Блискиот Исток прескапо не чинат“.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Претседателот на САД Доналд Трамп јавно призна дека војните на Блискиот Исток прескапо ја чинат САД, кои се мерат во билиони долари.

повеќе »»

Путин остана без српска ракија: „Српска посла- српска работа“ ја оставија администрацијата на Путин без ракија.. Некој им украл 2.000 литри ракија наменети за администрацијата на Путин… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Путин остана без српска ракија: „Српска посла- српска работа“ ја оставија администрацијата на Путин без ракија.. Некој им украл 2.000 литри ракија наменети за администрацијата на Путин… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Се насмејав кога го прочитав текстот на порталот http://vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=3&idnovost=122412&U-Ivanjici-ukradena-rakija-za-administraciju-predsednika-Putina Еве го текстот во

повеќе »»
MacedonianAlbanianBulgarianEnglishGreekRussianSerbian
error: Content is protected !!