ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ

Пишува и видео анализа: Илија Бошков – Крајнички

Дали Зеленски по налог на Путин го смени Залужни (видео анализа)!? На новиот командант Александар Сирски родителите и брат му живеат во Русија….

ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ

Пишува и видео анализа: Илија Бошков – Крајнички

           Српскиот портал

Излезе со текст

https://webtribune.rs/roditelji-novog-komandanta-ukrajinske-vojske-zive-u-rusiji/

„На новиот командант на украинската војска родителите живеаат во Русија“

            Еве го целиот текст:

            Генерал-полковник Александар Сирски е роден во западниот Владимирски регион на Русија кога и Русија и Украина беа дел од Советскиот Сојуз. Неговите родители и брат Олег сè уште живеат во истоимениот главен град на провинцијата

Родителите и братот на новиот врховен командант на украинските сили Александар Сирски живеат во Русија, јавуваат повеќе руски медиуми. Во четвртокот, претседателот Владимир Зеленски објави дека го избрал Сирски да го замени неговиот генерал Валериј Залужни. Промената доаѓа неколку месеци по неуспешната украинска контраофанзива и во екот на влошената ситуација на бојното поле.

Генерал-полковник Сирски е роден во западниот Владимирски регион на Русија кога и Русија и Украина беа дел од Советскиот Сојуз. Неговиот брат Олег сè уште живее во истоимениот главен град на провинцијата, открива новинската агенција ТАСС.

Олег им кажа на новинарите дека со години не разговарал со својот близок роднина.

„Не комуницирам со него. Не знам ни каде е. Не знам ништо за него. „Помина долго време откако се пресели (во Украина), изјави Олег за ТАСС.

Според нивните профили на социјалните мрежи, родителите на Сирски редовно присуствуваат на прославата на победата на Русија во Втората светска војна. Објавите на социјалните мрежи кои наводно и се допаднале на мајката на Сирски вклучуваат порака со која му посакува добро здравје на претседателот Владимир Путин.

Со овој текст на српскиот портал, поточно со замена на Валериј Залужни со Александар Сирски, мојата анализа се потврди дека Зеленски е центрафорот на рускиот претседател Владимир Путин!?…

Повеќе во мојата видео анализа:

Споделете
fb-share-icon
Tweet 20