АРХИВА

Адмиралот Фого е шокиран од воените можности на Русија! Нашиот „стретешки партнер“ го фати страв, ќе мора да побрзаме со влезот во НАТО.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошкопв – Крајнички

Адмиралот Фого е шокиран од воените можности на Русија! Нашиот „стретешки партнер“ го фати страв, ќе мора да побрзаме со влезот во НАТО.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошкопв – Крајнички Сообранието би требало да побрза со ратификацијата за влез во НАТО. Лоши вести доѓаат од „ стратешкиот

повеќе »»

Талибанците собориле американски воен авион (видео)…. 83 воени лица загинале… Непотврдени информации тврдат дека авионот припаѓал на ЦИА, имал разузнувачки задачи…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Талибанците собориле американски воен авион (видео)…. 83 воени лица загинале… Непотврдени информации тврдат дека авионот припаѓал на ЦИА, имал разузнувачки задачи…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Во авганистан ситуацијата зоврива. Талибанците собориле американски воен авион, во кој имале 83 патници, сите се загинати…             Некои

повеќе »»

Путин еврејското лоби го сврти против Полска! Зошто Путин ја „наби“ Полска на глогов колец – ја прогласи за демонска, антисимтска држава…. ХОРОСКОПКРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Путин еврејското лоби го сврти против Полска! Зошто Путин ја „наби“ Полска на глогов колец – ја прогласи за демонска, антисимтска држава…. ХОРОСКОПКРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Во моето село велат „Не чепкај мечка во п***а“ –Полска токму тоа го направи.  Полска им понуди на САД

повеќе »»

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 25 јануари- ДО 01 – февруари 2020 година ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 25 јануари- ДО 01 – февруари 2020 година ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички ОВЕН – Во сабота можете да очекувате поддршка од пријателите на емотивно поле. Можна е кртатка врска со некого од пријателите. Недела и понеделник не ви се поволни на

повеќе »»

Трамп: „Што бараме на Блискиот Исток, прскапо не чини“… Русија и Кина ги примораа САД полека да се повлечат во својот двор. САД војската ја повлекува од Африка, наскоро и од Блискиот Исток… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Трамп: „Што бараме на Блискиот Исток, прскапо не чини“… Русија и Кина ги примораа САД полека да се повлечат во својот двор. САД војската ја повлекува од Африка, наскоро и од Блискиот Исток… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Економскиот сојуз помеѓу Русија и Кина, незванично

повеќе »»

Балканскиот театар постави „албанска комедија“: „Рама го тужи Харидинај“… Харидинај: „Рама сакаше да го подели Косово, не му дозволив“… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Балканскиот театар постави „албанска комедија“: „Рама го тужи Харидинај“…  Харидинај: „Рама сакаше да го подели Косово, не му дозволив“… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Мора да признаам, дека многу ме „загрижи“ поточно ме насмеја текстот на порталот  https://webtribune.rs/haradinaj-dobio-tuzbu-rama-hteo-da-podeli-kosovo-nisam-dao/  Кој излезе со наслов:             Харидинај добил

повеќе »»
MacedonianAlbanianBulgarianEnglishGreekRussianSerbian
error: Content is protected !!