Да ли Боки 13 поради недоволниот врој на лубриканти рекетирал (видео)?? Владата требало на време да набави ново кличество….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Да ли Боки 13 поради недоволниот врој на лубриканти рекетирал (видео)?? Владата требало на време да набави ново кличество…..

ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ

Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Поврзаноста на Ноки 13 и Катица Јанева од СЈО е јасна, синот на Катица Јанева работи во телевизијата на Боки 13. Но, не се единствените Боки 13 и Катица Јанева што го загрозуваат опстанокот на владата. Новиот напад стаса од Беџети, за наводно ургирање на премиерот Зоран Заев кај него. Изјавата на Беџети е во контекст на рушење на интигрететотт на ДУИ, со други зборови се врши притисок ДУИ да ја напушти владата, со што би довело до превремени избори. Но, премиерот Зоран Заев загорозен е и од сопствените партијски редови, поточно од претседателот на сржавата Стево Пендаровски, кој индеректно го ослови како „кум“ во аферата. Со својата задоцнета изјава се правдаше, дека морал да излезе со изјавата, бидејќи имал притисок од неколку западни амбасадори. А сето почана со „руските пранкери – агенти“, преку кои САД добија од Русија голема шлаканица.

           Од самиот почеток на владеењето премиерот Зоран Заев направио катострафален избор во својот кабинет, особено кога е во прашање пијарот, кој на неколку пати го изложи на исмењјување: со трубачите во тунелот, со стазата во сред лозје….

           Но, голема грешка направи и во изборот во советници во својот канинет, особено со Боки 13 кој беше задолжен за геј популацијата. Самиот факт што Боки 13 беше дел од неговиот кабинет, буквално го бутна во жив песок. Втора грешка или намерно беше, на Боки 13 му се дозволи да отвори Телевизија, во која го вработи синот на Катица Јанева (шефицата на СЈО). Од тие причини Боки 13 се заканува дека поседува разговори и снимки, дека истите ќе бидат пуштени, ако му се нешто се случи. Се прашувам да ли со иста закана не настапува и шефицата на СЈО Катица Јанева. Големо прашање е кој се поседува прислушкувани разговори и во колку коопии се. Самото спомнување на Боки 13 во снимката „рекет“ дека премирот Зоран Заев е запознаеен со рекетот на Орце Камчев, како и гласот на Катица Јанева е работа од која тешко ќе се најде одбрана…

           Наскоро можат да се очекува реакции од албанските партии, која ја покрена Беџети, ќе има голем притисок од опозиционите албански партии. Прашање е колку ДУИ ќе го издржи овој притисок, понатаму да остане во владата…

           Без разлика што премиерот Зоран Заев вели дека во нашите законии не постојат казни бесење и стрелање, јас би го советувал да обрне внимание на безнбедноста, неговите работодавци „преку маша“ да не го ликвидраат.

           Во 2015 година не ме послуша, кога му реков дека е пуштен низ вода од поранешниот лидер Бранко Црвенковски со неприсуство на објавувањето на „бомбите“ во Универзалната сала. Јасно укажав, дека на крајот „бомбите“ ќе еклопидираат в неговите раце. Тоа јасно го кажав на „ТВ Сител“ 2015 година, кога ме поканија да ги анализарам „бомбите“ и полкитичката состојба во Македонија, како новинар аналитичар, но и личност кој ја истражува астрологијата и парапсхилогијата од 1983 година.

           Метреолозите од утре најавуват намалување на температурите, без да знаат дека политичка сцена во Македонија зоврива – престојат големи торнада, цунаами и тајфуни на политичката свена….

Сето ќе биде пропратено со грмотевици…

ЗАЕВ: "Не дозволувам еден педер да ме симне од власт"

Posted by Видео Вести on Вторник, 13 август 2019

Споделете
MacedonianAlbanianBulgarianEnglishGreekRussianSerbian
error: Content is protected !!