Хаос кај демократите во САД! Трамп води „нечесна кампања“ – не сака да умре од корона вирусот! Новинари на Си-Ен-Ен го молат да го направи тој патриотски чин….

ХОРРОСКОП КРАЈНИЧКИ

Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Не знаев да се смејам или да се крстам читајќи го текстот на порталот

https://webtribune.rs/bes-duboke-drzave-tramp-je-odbio-da-umre-od-korone-remeti-nam-sve-planove/

           Текстот излезе со наслов:

           Бес на „Длабоката држава“: Трамп одби да умре од круната – Тоа ги нарушува сите наши планови

           Еве го текстот во целост:

           Бидејќи претседателот на САД покажува знаци на брзо закрепнување, многумина се загрижени дека тој испраќа погрешна порака за сериозноста на глобалната пандемија.

Американскиот претседател Доналд Трамп е повторно под напад на медиумите за несовесно намалување на опасноста од КОВИД со одбивање да умре.

Како што претседателот почнува да покажува знаци на опоравување, многумина се грижат дека испраќа погрешна порака за сериозноста на глобалната пандемија.

„Секој следен час што тој преживува е уште еден час во кој се нарушува сериозноста на овој вирус!“, Изјави репортерот за Си-Ен-Ен.

 „Зошто тој едноставно не умира и не им покаже на Американците колку навистина е смртоносен овој вирус?

„Претседателе, дали сте сигурни дека не треба да легнете на неодредено време или дека не треба да се ставате на апарати за дишење?“, Праша друг вознемирен новинар.

„Можеби дури и да се збогувате со вашите најблиски?!

„Искрено, се чувствувам одлично. Навистина неверојатно. „Никогаш не сум се плашел од овој вирус, но сега се плашам уште помалку од тоа”, изјави Трамп пред новинарите.

„Всушност, никогаш не сум се чувствувал подобро“.

„Неговиот пркос ќе ги убие луѓето. „Умирањето требаше да биде најпатриотското нешто што можеше да го направи“, се пожали дописникот на Си-Ен-Ен.

„Ако тој продолжи да живее, како луѓето ќе можат да веруваат во науката?

(babylonbee.com)

           Кога се стабилизирав од смееење, читајќи го овој текст решив да го анализирам.

Зошто на „длабоката држава“ или на демократите им пречи жив Доналд Трамп?

Дојдов до заклучок дека води „нечесна“ кампања!

           Во Сујзниот суд во Калифорнија покренати се обвиненија против: Бил Гејтс, Бил Клинтон, Сорос, сопственикот на Амазон….

           Толку председателот на САД Доналд Трамп, стана „валкан играч“ што ги тргна тајноста од мејловите на Хилари Клинтон и од истрагата што се водеше против рускта вмешаност во председателгите избори 2016 година.

           Но, најмногу претера со неговата „валкана“ кампања ја тргна тајноста од вмешаноста на неговиот председателски конкурент Џо Бајден и неговиот син Хантер за валканиот  бизнис во Украина.

           Г-дине Доналд Трамп, се прашувам дали председателот на Русија Владимир Путин ве подучи, вака „валкано“ да играте.

           Во непријатна ситуацијата ги ставате длабоката држава и Кина, нивниот проекат covid – 19, бидејќи е создаден во Вухан (Кина) во лабораторијата на длабоката држава, на Џорџ Сорос и Бил Гејтс.

           Дали сте размислувале за последиците на ова ваша „валкана“ кампања, што не сакате од „патриотска“ точка да умрете, да не ја расипете играта „корона“.

           Ваквата ваша „валкана“ кампања може да предизвика мозочен удар кај главниот играч, кај Бил Гејтс!

           Потоа ќе му љубоморете, што ќе излезе „поголем патриот“ од вас, што ќе замине пред вас од овој свет!   

 

Споделете