Уапсен е бил Гејтц од страна на војската – пренесува хрватски портал…Уапесен е поради трговија со деца и злостарства врз американски граѓани…

ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ

Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Хрватскиот портал

https://www.magicus.info/ostalo/hitna-sluzba/uhicen-bill-gates#.YSL3Dz9laTl.facebook

излезесо наслов:

              „Уапсен е Бил Гејтц“

              Еве го текстот на порталот во целост:

              Американската војска во вторникот го уапси основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, обвинувајќи го за трговија со деца и други неискажливи злосторства против Америка и нејзините граѓани.

              Американската војска во вторникот го уапси основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, обвинувајќи го за трговија со деца и други неискажливи злосторства против Америка и нејзините граѓани.

Извори во Канцеларијата на јавниот обвинител на американската морнарица за Real Raw News изјавија дека војската со месеци се обидувала да го пронајде Гејтс, но недостапниот милијардер го искористил своето богатство и контактите со Дип Стејт за да избегне апсење, некако држејќи чекор со воената потрага.

              Но, во вторникот, 27 јули, Гејтс дојде нагоре, и американските маринци успеаја да го фатат на имотот што тајно го поседуваше во Миртл Бич, Јужна Каролина.

Обвиненијата против Гејтс опфаќаат широк опсег. Тој, наводно, ја принудил ФДА да издаде итно одобрување за вакцини против Ковид-19, знаејќи дека потенцијално опасниот фармацевтски коктел не само што ќе ги загрози примачите, туку и ќе ја разложи човечката ДНК.

ЈАГ исто така истражува дали вакцините содржат синтетички наночестички од Мајкрософт и шведската компанија за биотехнологија Биохакс Интернационал.

Војската тврди дека Гејтс имал голема добивка од продажбата на вакцините. Според документите на ЈАГ, Гејтс, кој претходно негираше финансиски удел во вакцините, заработил најмалку 10 милијарди долари од заедничка продажба на вакцините „Фајзер“, „Модерна“ и „Џонсон и Џонсон“.

ЈАГ смета дека Гејтс е делумно одговорен за смртта на 7.000 американски државјани кои починале во рок од 72 часа по приемот на вакцината.

              Освен тоа, војската го обвини Гејтс за создавање синџир за трговија со деца, што го водеше со осудениот педофил Jeефри Епштајн.

Како што објави РРН на 20 мај, американски поморски печат кој работеше под покровителство на ЈАГ упадна во ранчот на Гејтс од 492 хектари во северозападен Вајоминг и откри подземен бункер во кој децата беа привремено сместени пред да бидат продадени во ропство.

СД -картичката пронајдена на местото на настанот покажува млада девојка со пижами со лисици на рацете ја бараше за мајка си.

Од камерата можеше да се слушне маченикот Гејтс кој го повикува детето да се облекува во штикли и долна облека за подобро да одговара на неговите „нови мајки и татковци“.

Тој доказ, земен заедно со измамата за вакцинирање на Гејтс, ја поттикна војската во глобална потрага по социјално непријатно, но невнимателно опасно глупаво.

              Извори за РРН велат дека сопругата на Гејтс Мелинда одиграла клучна улога во неговото апсење.

„Првично, таа не сакаше целосно да соработува бидејќи сметаше дека нејзиното учество може да го загрози богатството што има намера да го стекне преку развод, на кое во голема мера не беше платен данок.

Но, ЈАГ има докази дека знаела за трговија со деца и кажала дека ќе биде обвинета заедно со Бил доколку не соработува.

Излезе дека Бил ја контактирал со шифрирана порака -пошта што само таа може да го декодира. Сакаше да се помири. Армијата го искористи тоа во своја корист“, рече нашиот извор.

Мелинда конечно му одговори, додаде нашиот извор и се согласи на состанок. Таа му рече на Бил да ги именува времето и местото. Како одговор, Бил Гејтс предложи куќа што ја поседува во Миртл Бич. Иако војската ги надгледуваше сите познати имоти во сопственост на Гејтс, Куќата на плажата Миртл избегна воена најава бидејќи Гејтс ја купи под псевдоним.

              Кога се појави Гејтс, маринците чекаа, рече нашиот извор.

Тој беше приведен и во моментов се наоѓа на непозната локација и чека превоз до заливот Гвантанамо, додаде нашиот извор.

              Постот на порталот на социјалните мрежи беше постиран, поточно споделен.

              Ако информацијата е точна, ако добро се проанализира постот, како аналитичар се прашувам да ли Бил гејтц е уапсен или „затворен“ за да не биде линчуван.

              Од самите податоци во текстот се спомнува бројка од 7000 смртни случаеви при самиот прием на вакцините на Бил Гејтц.

              Ако се добро погледне сајтот на СЗО, на ој токму Бил Гејтц е најголемиот донатор, веднаш ќе забележи: САД е со најмногу заразени и починати:

              38 597 288 заразени, од кои 645 289 починати до сега.

              Кога ќе се погледне сајтот другата велесила Русија до сега има заразено: 6 766 541 заразен 176 820 починати.

              Кина како третта велесила, од каде „тргна“ вирусот има само 94 652 заразени, а само 4 636 починати.

              Изреал кој е поголемина во жители како Србија нешто малку над 7 милиони жители до сега има заразено 999 110 заразени (значи скоро мион), починато 6 856.

              Неодамна излезе текст

https://svijetokonas.info/nove-vijesti-iz-izraela-i-australije-95-99-ljudi-u-bolnicama-su-potpuno-vakcinisane-osobe/?fbclid=IwAR1Ae9VfAxVOxlCNG1O0yzyT6q69bRadN1lC-KIafqxS2GvBl-rfa5id0O0

каде кажуваат дека ново заболените се потполно вакцинирани, значи со две дози (фајзер им беше главната вакцина), 95-99 од новозаразени те се вакцинитрани потполно со две вакцини.

              Како дополнување во Изреал денес има нови 5 899 заразени.

              Изреалските адвокати ја тужат владата на Изреал во Нинберг за геноцид.

              Но, кога е во прашање Русија и нејзината заразеност забележав една комична работа:

              Од декември 2020 до појавата на делта сојот, секојднево Русија покажуваше исти бројки на разаени од 8 – 12 000, ново заразени.

              По појавата на „делта сојот секојдневно покажува од 21-25 000 ново заразени.

              Инаку ако се спореди со Франција, Велика Бритранија, Германија има помалку заразени а дупло е поголема од нив, да не зборам за Италија и Шпанија.

              Кога сме ние во прашање, интересно е што досега имаме зараземо 169 202, но многу починати према процентот на населението 5695 починати.

              Да не заборавиме Изреал е земја со најголем процент на вакцинирани.

              Нашиот сосед Србија е меѓу најмногу вакцинираните во Европа, во проценти на населението.

              Соседна Србија има досега заразено 744 150, починато 7 218.

              Кога ќе споредиме бројот на заразени во Македонија 169 202 и бројот на заразени во соседна СРбија 744 150, се доаѓа до размерот 1:5, Србија не 5-ти поголема по население од нас.

              Факт е дека кај нас бројот на починати е  поголем по бројот на жетели во проценти од Србија.

              Но, да се вратам На Бил Гејтц. Ако информацијата за неговото апсење е точна, на пат е насилното вакцинирање да запре и опаѓање на бројот на заразени!

Еве од каде хрватскиот портал го превземал текстот, превземајќи го целосно, само го превел од англиски:

Споделете
fb-share-icon
Tweet 20