Анализа геополитика: Дали е Бајден жив? Каква е игра со гасоводите.. Во Украина еврејското лоби ќе ги скрши забите..

ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ

Пишува и видео анализа: Илија Бошков – Крајнички

Како аналитичар си оставувам прашање дали претседателот на САД Џо Бајден е жив? Од САД најавуваат дека ќе се обидат да спречат средба на претседателот Бајден со претседателот на Русија Владимир Путин на самитот на Г-20 во Индонезија:

Но, тука не треба да се заборави дека на самитот на Г-20 во Индонезија ќе присуствува и кинескиот лидер Си Ѓипинг.

Повеќе за најавените теми во видео анализата..

Споделете
fb-share-icon
Tweet 20