Трамп „бара црвен картон“ за Путин! САД ќе воведува санкции на руски интитути што рабтеа на пронаѓањето на вакцина против корона вирусот….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Трамп „бара црвен картон“ за Путин! САД ќе воведува санкции на руски интитути што рабтеа на пронаѓањето на вакцина против  корона вирусот….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Путин стана премногу „валкан играч“, неговите дриблинзи се непредвидливи и недозволиви.            Во САД се прашуваат како смееше

повеќе »»

Бил Гејтс Бугарија ја вакцинираше од воздух! Владата на Бугарија пристанала преку дожд 85% од населението да се вакцинира…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Бил Гејтс Бугарија ја вакцинираше од воздух! Владата на Бугарија пристанала преку дожд 85% од населението да се вакцинира…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички По луда и комична работа, поточно информација, во мојата новинарска кариера (од 1986 година) немам слушнато, ниту прочитано.            Со дозвола

повеќе »»

Бугарски политички театар: Радев на Борисов му даде рок од еден ден да си поднесе оставка.. Ердоган ја доби првата честитка од Биугарија што Света Софија ја претворил во џамија….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Бугарски политички театар: Радев на Борисов му даде рок од еден ден да си поднесе оставка.. Ердоган ја доби првата честитка од Биугарија што Света Софија ја претворил во џамија….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Во соседна Република Бугарија се одвиваат политички драми, па и

повеќе »»

Дали ДУИ е пред раскол (видео)? Ќе се доведе ли во прашање формирање на владата? Дали ДУИ е пред раскол (видео)? Ќе се доведе ли во прашање формирање на владата? Ограноците на ДУИ во Чаир и Сарај кренаа глас против изборот на министри од страна на лидерот Ахмети….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Дали ДУИ е пред раскол (видео)? Ќе се доведе ли во прашање формирање на владата? Ограноците на ДУИ во Чаир и Сарај кренаа глас против изборот на министри од страна на лидерот Ахмети….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Моите анализи полека тропаат на врата. Формирањето

повеќе »»

Дали ќе биде формирана владата до септември? Ахмети треба на 2-ри септември да се појави во Хаг, да сведочи за злосторствата на ОВК на Косово, по барање на СРбија…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Дали ќе биде формирана владата до септември? Ахмети треба на 2-ри септември да се појави во Хаг, да сведочи за злосторствата на ОВК на Косово, по барање на СРбија…. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Српскиот медиум https://rs.sputniknews.com/vesti/202008231123254944-ahmeti-2-septembra-svedoci-pred-specijalnim-sudom-za-ovk/ излезе со наслов : „Ахмети ќе сведочи пред

повеќе »»

Се консутираше сообранието, дали ќе се формира и влада? Мицковски удри нож во грб на ВМРО ДПМНЕ… Апасиев поентираше…… ХРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Се консутираше сообранието, дали ќе се формира и влада? Мицковски удри нож во грб на ВМРО ДПМНЕ… Апасиев поентираше…… ХРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Вчера се констираше собранието, на кое е избран старо-новиот пресеседател Талат Џафери. Изборот на Талат Џафери беше очекувано, но сценариото со

повеќе »»