„Го чекам во када мокра ко сирена“, Лиде на Венко му испеа песна (видео)! Дали Васил Гавранлиев ќе добие „корпа“ за Евровизија. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

„Го чекам во када мокра ко сирена“, Лиде на Венко му испеа песна (видео)! Дали Васил Гавранлиев ќе добие „корпа“ за Евровизија. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Лиде(Л.Г, која лично ја знам, пријателка ми е на фејсбук, и имам правено хоропскоп) е на пат љубовниот

повеќе »»

Путин на Бајден му враќа со камата! Покрај 10 дипломати што ќе протера како реципротитет, ќе протера 300 личности од американските дипломатски имисии. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

Путин на Бајден му враќа со камата! Покрај 10 дипломати што ќе протера како реципротитет, ќе протера 300 личности од американските дипломатски имисии. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Руската амбасада во Скопје објави информација за реципретните мерки што ќе ги превземе Русија, по протерувањето на

повеќе »»

Планетите над Македонија (натални карти и видео): Македонија пред предвремени избори, на примерот Заев му се заканува атентат….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува и видео: Илија Бошков – Крајнички

Планетите над Македонија (натални карти и видео): Македонија пред предвремени избори, на примерот Заев му се заканува атентат….. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува и видео: Илија Бошков – Крајнички Натална карта на Македонија со моменталните транзити Драги пријатели, деновиве се случувааат многу скандали и афери.             Протестите започна со

повеќе »»

На 122 милиони американци и се заканува смрт за 2-3 години! (видео)? Глобалистите во САД спроведуваат масовен геноцид преку вакцинирањето, пренесува бугарски портал.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички

На 122 милиони американци и се заканува смрт за 2-3 години! (видео)? Глобалистите во САД спроведуваат масовен геноцид преку вакцинирањето, пренесува бугарски портал.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува: Илија Бошков – Крајнички Останав без тескст, кога го прочитав бугарскиот портал, кој во текстот презентираше американско видеео.             Бугарскиот портал:

повеќе »»

САД и врти грбот на Украина, не ги испрати двата војна брода во во Црното море (видео)… Во Србија започна производство на руската вакцина „Спутник Ве“.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува и видео: Илија Бошков – Крајнички

САД и врти грбот на Украина, не ги испрати двата војна брода во во Црното море (видео)… Во Србија започна производство на руската вакцина „Спутник Ве“.. ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува и видео: Илија Бошков – Крајнички По разговорот на председателот на САД Џо Бајден и председателот на Русија

повеќе »»

ДАЛИ на Путин му се подготвуваат атентат (видео и натална карта)? Путин ќе ја голтне ли јадицата на Бајден? Заев повторно го издрибла Мицковски…. Апасиев се огради од законот за државјанство… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува и видео: Илија Бошков – Крајнички

ДАЛИ на Путин му се подготвуваат атентат (видео и натална карта)? Путин ќе ја голтне ли јадицата на Бајден? Заев повторно го издрибла Мицковски…. Апасиев се огради од законот за државјанство… ХОРОСКОП КРАЈНИЧКИ Пишува и видео: Илија Бошков – Крајнички Информацијата што ја пренесоа светските медијуми, како

повеќе »»